SVETZAUJÍMAVOSTI

Zženštilí mladí muži sú pre Čínu problém

Ministerstvo školstva vyhlásilo boj proti feminizácii školstva

Ministerstvo školstva čínskej vlády vydalo vyhlásenie, v ktorom sa uvádza, že muži v Číne sú príliš „ženskí“. Napriek tomu, že mnoho západných krajín nasleduje transgenderizmus a LGBTI agendu, Čína sa uberá opačným smerom.  Prišli s úmyslom „znovu maskulinizovať“ mužskú populáciu národa, niečo ako návrat mužov k testosterónovej identite.

Táto správa narazila na predstavy tých, ktorí by si želali, aby sa aj Čína pripojila ku globalistickej unisex kultúre. Jej apologéti okamžite skritizovali vyhlásenie ako údajne sexistické. V Číne prevláda názor, že za kritizovaný stav môžu čínske sfeminizované mužské celebrity.

Program na mužnosť

Rezort školstva preto predstavil „návrh na zabránenie feminizácii mužských adolescentov“. V smernici sa navrhuje, aby miestne školské úrady prijímali nielen športovcov, ale aj mužov-dôchodcov. V návrhu je tiež rozvoj konkrétnych mužských športov ako je futbal a kontaktná atletika s ohľadom na „kultiváciu mužskosti študentov“.

Mnoho čínskych dospievajúcich mužov bolo slabých, plachých  a znevažovaných.

Si Zefu, delegát vedúceho čínskeho poradného orgánu

Podľa čínskych vládnych predstaviteľov najobľúbenejšie mužské vzory v krajine už nie sú silnými postavami ako „armádni hrdinovia“. Vlani na jar Si Zefu, delegát vedúceho čínskeho poradného orgánu, uviedol, že mnoho čínskych dospievajúcich mužov bolo „slabých, plachých a znevažovaných“. Si naznačil, že medzi mladými čínskymi mužmi existuje trend smerom k „feminizácii“. Podľa neho by to „nevyhnutne ohrozilo prežitie a rozvoj čínskeho národa“, pokiaľ by trend nebol „efektívne riadený“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na rozdiel od Bidenovej progresívnej administratívy, ktorá si osvojila „hnutie za rozmanitosť sexuálnej identity“, Čína vykročila smerom k remasculinizácii jej mladých mužov. Analytici poukazujú na rozdiel  juxtapozície medzi kultúrnymi smermi oboch krajín. Pokiaľ ide o mužské danosti, je pôdou pre kritické problémy, ak by niekedy došlo k pozemnej vojne medzi USA a Čínou.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button