SVET

Šok: Nemecko chce „odstrašovať“ Rusko  jadrovými zbraňami! Rusi žiadajú vysvetlenie

Ruský minister obrany Sergej Šojgu obvinil NATO, že postupne zhromažďuje sily blízko ruských hraníc a nie je ochotné diskutovať o otázkach európskej bezpečnosti s Moskvou, píše Reuters.

Ruské ministerstvo obrany v pondelok odovzdalo protestnú nótu nemeckému vojenskému atašé v súvislosti s vyjadreniami nemeckej ministerky obrany Annegret Krampovej-Karrenbauerovej (na ilustračnej fotke) o odstrašovaní Ruska jadrovými zbraňami, uviedla ruská štátna tlačová agentúra RIA Novosti. Informovala o tom agentúra Reuters.

Ruský rezort obrany uviedol, že si predvolal nemeckého diplomata a „upozornil na vyjadrenia“ nemeckej ministerky obrany. Ide o najnovší znak rastúceho napätia medzi Moskvou a Severoatlantickou alianciou (NATO) po tom, čo sa ministri aliancie vo štvrtok dohodli na novom pláne obrany voči akémukoľvek potenciálnemu ruskému útoku na viacerých frontoch.

Nemecká ministerka obrany 21. októbra vo vysielaní rozhlasovej stanice Deutschlandfunk v odpovedi na otázku, či NATO zvažuje scenáre odstrašovania Ruska v regiónoch Baltského a Čierneho mora vrátane vzdušného priestoru, a to s jadrovými zbraňami, vyhlásila, že NATO by malo vyslať Rusku jasný signál, že je pripravené použiť takéto prostriedky, aby vopred vyvolalo odstrašujúci účinok a odradilo kohokoľvek od útokov na pobaltské oblasti alebo partnerov NATO v Čiernom mori. KrampováKarrenbauerová zdôraznila, že toto je základná myšlienka NATO a bude prispôsobená súčasnému správaniu Ruska.

Ruský minister obrany Sergej Šojgu v sobotu obvinil NATO, že postupne zhromažďuje sily blízko ruských hraníc a nie je ochotné diskutovať o otázkach európskej bezpečnosti s Moskvou na rovnocennej úrovni, píše Reuters.

-red1-

Zroj
teraztasr

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button