SVETVIDEO ARCHÍV

Ruský neviditeľný dron Suchoj S-70 Ochotnik naháňa strach

Matovičova vláda najskôr označila Ruskú federáciu za bezpečnostnú hrozbu. Potom kabinet odsúhlasil nákup 3D radarov izraelskej výroby za 150 mil eu. Pripravili sme pre vás konfrontáciu s čím budú nové radary v prípade nikým neželaného konfliktu „súperiť“. Západ a NATO má husiu kožu z viacerých ruských zbraňových systémov. Vrátane famóznej stíhačky Suchoj Su 57, ale aj z nového bojového dronu – neviditeľného krídla S-70 Ochotnik.

Ruský tajný bojový dron naďalej napreduje. Ako informovala tlačová agentúra RIA Novosti, Suchoj S-70 prvýkrát zhodil neriadené bomby. Podľa inej agentúry by mohol S-70 lietať aj v spojení s diaľkovým strategickým bombardérom Tu-95, čím by mohol dosahovať operačnú činnosť až z obežnej dráhy. 65-ročný veterán vzdušných a kozmických síl TU-95 teraz môže získať nové úlohy. Konkrétne konať v súčinnosti a spojení s bezpilotným stíhacím lietadlom. O takýchto testoch a vzájomnej interakcii informovala tlačová agentúra TASS už v decembri. Posádka bombardéra ovládala dron z kokpitu.

 

Zhadzuje bomby s vysokou presnosťou

Počas testov v astrachánskej oblasti na juhozápade Ruska odhodil Ochotnik zo svojho vnútorného zbraňového priestoru neriadené 500-kilogramové bomby. Zameriavací a navigačný systém používaný Ochotnikom umožňuje používať voľne padajúce strelivo s presnosťou, ktorá sa približuje presnosti vysoko presných navádzaných zbraní. Tajný dron je schopný autonómne zasiahnuť pozemné stacionárne a „obmedzené mobilné ciele“ s predtým známymi súradnicami. A to dokonca aj keď je cieľ zadaný za letu. Najnovšie skúšajú ruské vzdušné sily koordináciu medzi Ochotnikom a Su-57.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bezpilotný dron Suchoj S-70 Ochotnik

Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že Ochotnik bol počas formačného letu v automatickom režime. Dron a Su-57 tiež otestovali digitálnu interakciu „na rozšírenie radarového pokrytia stíhacieho lietadla a umožnenie získania cieľa pre použitie vzdušných zbraní.“  A tu už prihorieva. Každá akcia totiž vyvolá protireakciu. Pokiaľ slovenská verzia bezpečnostnej stratégie kopíruje americkú stratégiu konfrontácie s Ruskou federáciou, Slovenska sa vďaka Matovičovej vláde stáva rovnako odvetným cieľom. Žeby preto Naďov rezort kupoval 3D radary v čase ekonomickej krízy? V každom prípade ide aj o koaličný biznis, pretože Naď a spol. medzi prvými opatreniami zrušili obstarávania započaté bývalou vládou. Vrátane radarov…

Môžeme len dúfať, že atlanticky akčné slovenské rezorty obrany a diplomacie si uvedomujú naše možnosti voči technologickému predstihu a sile ruských odvetných reakcií v prípade vyvolaného konfliktu. Začiatok dodávok dronu pre ruské letectvo sa očakáva v roku 2025. Národný riaditeľ pre vyzbrojovanie Jozef Zekucia priblížil, že radary by mali dodávať postupne. Prvé, stredného a malého dosahu, by mali prísť v roku 2022 až 2025, radary krátkeho dosahu by mali prichádzať v rokoch 2022 až 2026.

-red3-

Zroj
flugrevue.deRIA NovostiTassMilitary News

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button