Slovenské naj

1136 rokov od smrti sv. Metoda

V utorok 6. apríla 2021 uplynulo 1136  rokov od smrti sv. Metoda. Daniela Suchá, predsedníčka o.z. Cyrilometodiada a Mons. Marián Gavenda si uctili svätého Metoda položením venca k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred Kostolom  Svätého kríža v Devíne.

Ilustrácia: Daniela Suchá, predsedníčka o.z. Cyrilometodiada na Devíne pri súsoší sv.Cyrila a Metoda

JE Mons. František Rábek, predseda Rady KBS pre vedu, vzdelanie a kultúru pred dvomi rokmi na spomienkovej slávnosti venovanej sv. Metodovi na  Devíne v homílii zdôraznil potrebu zachovať dedičstvo otcov, ktoré nám svojím pôsobením zanechali svätí solúnski bratia.

Cyrilo-metodské dedičstvo je chrbtovou kosťou nášho národa, našej vlasti, pomocou ktorej dokážeme čeliť všetkému, s čím sa v živote stretneme. Jeho obsahom je úplná odovzdanosť Kristovi, čo sa stalo akýmsi srdcom, ktoré rozohrieva náš rozum aj našu vôľu.

Biskup František Rábek

Biskup Rábek vyzdvihol potrebu žiť dôsledne podľa evanjelia, ako žil svätý Metod. Ten napriek väzneniu a nepriateľstvu vonkajšieho sveta zostal verný Kristovmu učeniu. Zostať verný Kristovi, žiť dôsledne evanjelium, nebáť sa pre Krista trpieť – to je aktuálny odkaz života svätého Metoda nášmu národu do súčasnosti.

-RED5-

Foto: Štefan Suchý

Zroj
cyrilometodiada

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button