Politika

Boris Kollár vypenil na „čirilovskú mafiu“, aj na koalíciu, ktorá nedrží sľuby

Koaličná súdržnosť je čoraz krehkejšia. Šéfovi Sme rodina Borisovi Kollárovi došla trpezlivosť, keď na tlačovke so zdvihnutým prstom vyhlásil, že sa nebude zúčastňovať cirkusu, ktorý ide vláda spáchať vytvorením ďalšej „pracovnej“ skupiny, ktorej vznik oznámil premiér Heger po rokovaní bezpečnostnej rady.

Pripomeňme, že obdobnú – „vyšetrovaciu“ skupinu zriadili aj po údajnej samovražde generála Lučanského vo väzbe. V tejto súvislosti sa hodí citovať Cohenov druhý zákon: Ľudia sa delia do dvoch skupín: na skupinu morálnych a nemorálnych – rozdelenie vymysleli tí „morálni“ (Murphyho zákon).

Celé dianie v koalícii, aj v justičných orgánoch je len o propagande, kto je morálnejší a kto sú tí „zlí“. Vecné argumenty, fakty, dôkazy, pravda… sú v takejto atmosfére úplne zbytočné. Koaličné strany vyhrali vďaka vybičovaniu emócií a v scenári pokračujú aj počas vládnutia. Keďže Kollár a jeho Sme rodina, na rozdiel od Remišovej, Sulíka či Matoviča vsádzajú na argumenty a chcú pred voľbami urobiť odpočet, čo ľuďom dali, je zrejmé, že vojna emócií im nevyhovuje. Úprimne, ani väčšine normálnych ľudí.

Boris Kollár začal výzvou koaličných partnerov, aby sa vrátili „na začiatok“ a prečo vznikli. Vzápätí prešiel k meritu svojho vecného rozhorčenia. Tŕňom v päte bolo ďalšie odloženie prerokovania zákona o nájomných bytoch – vlajkovej programovej lodi Sme rodina, na ktorej by radi preplávali aj v ďalších voľbách.

„Urobili sme veľa vecí, ale ja sa pýtam, kde je tá exekučná amnestia, kde je ďalšie kilečko pre podnikateľov?“ položil si otázku už zvýšením hlasom.

Nerobíme nič, len sa hádame, kritizuje doterajšie vládnutie

 

 Rok a pol nerobíme nič iné, len sa hašteríme o tom, kto kde bude sedieť, kto koho povalí, či môže byť Matovič, alebo Heger premiér. Celý čas je to len jedna hádka za druhou a jeden cirkus za druhým

sumarizoval ničnerobenie súčasnej vlády.

Kollára evidentne vytočilo aj aktuálne dianie v polícii. „Keď sme si prečítali to uznesenie o tom, čo sa tam všetko deje, my sme to od začiatku hovorili!“ doslova kričal Kollár.

Prečo ten krik a sebanaštvanosť vysvetili ďalšie slová. Kollár sa zjavne cíti ako v zlatej klietke. Tesnu mu je vo vnútri, ale nemôže  ani von z nej. Preto adresoval  lídrovi opozície Petrovi Pellegrinimu odkaz,  túto vládu nepovalí len preto, aby sa vrátila „Ficova mafia, ktorá tu bola, ukradla tento štát a sprivatizovala si spravodlivost“.

Kollár ostal vo svojom dlhodobom strednom koridore „ani oblečený, ani nahý; ani na voze s koalíciou, ani pešo s opozíciou“.  Preto kritizoval aj „Čurillovskú mafiu“ (pozn. Ján Čurilla – zadržaný a obvinený vyšetrovateľ Úradu špeciálnej prokuratúry z kauzy Očistec).

Ďalšia časť tlačovej besedy už bola v populistickom tóne a naštvanosti za stúpajúce ceny energií.

Prečo tu nemáme permanentnú komisiu na zníženie cien energii? Teraz sa budú zdražovať plyn, elektrina, voda… Ja som nepočul, že by sme niečo robili

pokračoval Kollár.

Hnev Kollárovi zjavne slúži ako doping k odvahe. Adresovanie výčitky,  „Čo je s tými nájomnými bytmi? Prečo nám to odkladajú? Prečo nám to sabotujú?“, mal šéf Sme rodina klásť na koaličnej rade a nie na tlačovej besede. Paradoxne Kollár zrejme vie, že každý čin, ku ktorému nás dohnal hnev, je odsúdený na neúspech (Paulo Coelho), ale možno pochopil, že z tohto mráčika dážď už nebude – do začiatku volieb sa kolaudácia prvých nájomných bytov už ťažko stihne – preto aj on prepol na svoju frekvenciu, ktorou oslovuje svojich sympatizantov. Väčšina jeho selfvideí pred vstupom do politiky šírila posolstvo hnevu ako sa na to už nemôže pozerať…

Teraz len v hneve oznámil, že sa de fakto nemôže pozerať na vypustenie džina z policajnej fľaše, ktorý na pol roka zatvoril do basy aj jeho nominanta na poste šéfa SIS.

To sú všetci mafiáni? Zvoláme komisiu a celé to proste zhodíme?

pokračoval v postoji „nech si to tu vyžeriete“ v odmietnutí  zúčastňovať sa novej koaličnej inkvizície.

„Ja sa tohto zúčastňovať nebudem. Týmto kolegom oznamujem, že sa nebudem zúčastňovať ani permanentného štábu a nebudem podporovať aby sa tu vytvorila z jednej mafie druhá mafiaFicova, Čurillova,“ uzavrel výstup adresovaním výzvy do vnútra koalície s hrozbou, že nie je isté, ako dlho to takto v koalícii Sme rodina ešte vydrží.

-red1-

Zroj
teraztasr

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button