Covid

Mesík o štúdii tehotných žien a lieku Ivermektin

Pokiaľ by sa vo vašom okolí v nasledujúcich „post-covid pasových/ post-pápežských“ týždňoch a mesiacoch nakazila tehotná mamička, lekár a analytik Juraj Mesík ponúka pomocnú radu.

Na sociálnej sieti upozornil na prácu  „Bezpečnosť orálneho IVM v tehotenstve: systematická review a metaanalýza“  (Safety of oral ivermectin during pregnancy: a systematic review and meta-analysis) uverejnenú ešte v januári 2020 v prestížnom časopise The Lancet.

Vyšla na poslednú chvíľu – dnes by už nič také neprešlo cenzúrou, myslí si Mesík, lebo podľa neho „odvtedy sa základným článkom viery v Sv. Pfizera stala pevná viera v strašidelné nežiadúce účinky „konského“ Ivermektinu u každého jedného – a u detí, mladých a zdravých zvlášť“, ironizuje postoj medicínskeho a politického mainstreamu.

Tu je zhrnutie výsledkov

V analýze bolo zahrnutých 893 žien s 899 ukončenými tehotenstvami (rozumie sa tým s narodenými deťmi-JM), z nich 496 tehotných žien (s 500 ukončenými tehotenstvami) dostalo Ivermektín neúmyselne počas MDA kampaní (masové podávania lieku s cieľom vyhubiť parazity v regióne – JM) bolo v observačných štúdiách a 397 tehotných (s 399 narodenými deťmi) dostalo Ivermektin cieľavedome v rámci randomizovaného kontrolovaného pokusu.

Žiadna štúdia nezaznamenala smrť novorodenca, ochorenie matky, predčasný pôrod alebo nízku pôrodnú hmotnosť.

Celý text štúdie o tehotenstve a lieku ivermektín, ktorý Mesík odporúča v začiatočnej fáze ochorenia na Covid-19 je tu:

https://www.thelancet.com/…/PIIS2214-109X…/fulltext…

-red3-

Zroj
facebook

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button