Nezaradené

Nová „progresívna“ LGBTI pride vlajka vraj zahŕňa „intersexuálne znázornenie“

Nový dizajn vlajky LGBT vznikol „s cieľom lepšie reprezentovať intersexuálnych ľudí“ nezdieľajú všetky komunity s nadšením.

Vlajka „Progress Pride“ obsahuje vsunutý klin s hnedými a čiernymi pruhmi, ktoré majú reprezentovať etnické menšiny, a tiež modré, ružové a biele pruhy reprezentujúce transsexuálov. Toto znázornenie na podklade klasickej vlajky dúhovej hrdosti údajne predstavuje lepšie intersex komunitu.

„Intersex“ označuje spektrum zdravotných stavov, ktoré vedú k tomu, že ľudia majú rozdiely v sexuálnych charakteristikách niekde medzi mužom a ženou.

Vlajku navrhol Valentino Vecchietti z Intersex Equality Rights UK, ktorý vlajku umiestnil na svoju stránku Instagramu. Organizácia tvrdila, že získala veľa pozitívnej spätnej väzby od „intersexuálnych ľudí a spojencov z celého sveta“, ktorí „povedali, že im prináša radosť vidieť intersexuálne začlenenie.“ Symbol intersexu, ktorým je fialový kruh na žltom pozadí, pôvodne vytvoril Intersex Human Rights Australia v roku 2013 a uvádza, že „kruh je neprerušovaný a bez ozdôb, symbolizuje celistvosť a úplnosť a naše možnosti“.

Progresívne nadšenie nezdieľajú všetci

Ako to však býva, politické LGBT a intersexuálne aktivistky zjavne nezastupujú všetkých, za ktorých hovoria. Spätná odozva prišla rýchlo online od mnohých ľudí v LGBT komunite, ktorí označili nový dizajn za „príliš zložitý“ a hovoria, že pôvodná dúhová vlajka LGBT mala zastupovať všetkých.

V skutočnosti sú samotní intersexuálni jedinci na nový dizajn tiež mierne naštvaní. Portál National File hovoril s jedným intersexuálnym politickým aktivistom, ktorý uviedol, že nová vlajka „úprimne uráža významnú časť intersexuálnej komunity“, pretože mnoho ľudí intersexuálnej populácie „odmieta označenie LGBT + alebo ako súčasť hnutia Pride, pretože je intersex,  nie je to nejaká identita alebo sexualita, je to biologický stav“.

„Odkedy je tento pojem dobre známy, mnoho trans ľudí sa pokúsilo použiť intersex na ospravedlnenie svojich falošných tvrdení, že pohlavie a rod nie sú binárne hodnoty, alebo dokonca klesli tak nízko, aby si hovorili intersex, pretože si myslia, že je to len identita, ktorú môžu slobodne adoptovať, “ uviedol aktivista.

„Intersex je skutočne zastrešujúci výraz pre skupinu zdravotných stavov, ktoré spôsobujú mnohým ľuďom značné množstvo bolesti a utrpenia a dlhodobé zdravotné problémy. Fetišizácia transsexuálov intersexuálnych ľudí je nechutná. Zahrnutie do vlajky je iba ďalším príkladom tejto fetišizácie,“  uviedol zdroj.

Pre LGBTI propagandu je to však „cool“ nové, inkluzívne a hlavne progresívne. Tento pojem by ste si mali dobre zapamätať, pretože jeho skutočné významy už deformujú Spojené štáty. Onedlho táto progresívna vlna, predpokladáme, dorazí aj na Slovensko.

-red2-

Zroj
NF

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button