Covid

Štúdia: Miera zaočkovanosti nemá rozpoznateľný vplyv na nové prípady Covid

Nová štúdia publikovaná v databáze amerického NIH (The National Institutes of Health) a NCBI s autormi harvardským profesorom S.V. Subramanianom, Ph.D, a profesorom Penn State Univesity Akhil Kumarom, Ph.D tvrdí, že miera zaočkovanosti nemá „žiadny rozpoznateľný vzťah“ s množstvom nových prípadov COVID.

Poznamenáva, že

trendová čiara v skutočnosti naznačuje okrajovo pozitívnu súvislosť, že krajiny s vyšším percentom plne zaočkovanej populácie majú vyšší počet prípadov COVID-19 na 1 milión ľudí

„Zdá sa, že na úrovni krajiny neexistuje žiadny rozlíšiteľný vzťah medzi percentom plne zaočkovanej populácie a novými prípadmi COVID-19 za posledných 7 dní,“ uvádza sa v správe .

„Trendová čiara v skutočnosti naznačuje okrajovo pozitívnu súvislosť, že krajiny s vyšším percentom plne zaočkovanej populácie majú vyšší počet prípadov COVID-19 na 1 milión ľudí. Predovšetkým Izrael s viac ako 60 % plne zaočkovaných obyvateľov mal najvyšší počet prípadov COVID-19 na 1 milión ľudí za posledných 7 dní“.

Okrem toho sa v správe uvádza, že „chýbajúca zmysluplná súvislosť medzi percentom plne zaočkovanej populácie a novými prípadmi COVID-19 je ďalej doložená napríklad porovnaním Islandu a Portugalska. Obe krajiny majú viac ako 75 % svojej populácie plne zaočkovaných a majú viac prípadov COVID-19 na 1 milión ľudí ako krajiny ako Vietnam a Južná Afrika, ktoré majú približne 10 % ich populácie plne zaočkovaných.

-red3-

Zroj
NF

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button