CovidSVET

Exriaditeľ CDC: Viac ako 40% nedávnych úmrtí na COVID v Marylande boli zaočkovaní

„Za posledných šesť až osem týždňov bolo viac ako 40 % ľudí, ktorí zomreli v Marylande, plne zaočkovaných,“ povedal bývalý riaditeľ amerického Centra pro kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) Robert Redfield“.

Ako zjavné spochybnenie opakovaného tvrdenia mainstreamu, že kontroverzné vakcíny proti COVID-19 nemusia viesť k zníženiu rizika nákazy vírusom, ale znížia pravdepodobnosť, že sa stanete kriticky chorým, uviedol bývalý riaditeľ CDC údaj, že viac ako 40% ochorenia COVID-19 v americkom štáte Maryland boli očkovaní.

Redfield, ktorý predtým dohliadal na CDC počas Trumpovej administratívy a teraz slúži ako nominálny poradca republikánskeho guvernéra Marylandu Larryho Hogana pre COVID-19, uviedol toto tvrdenie počas vystúpenia na Fox News začiatkom tohto týždňa.

„Ľudia môžu mať veľakrát pocit, že úplne zaočkovaní ľudia zomierajú len zriedkavo,“ povedal Redfield. „Som hlavným poradcom guvernéra Hogana v štáte Maryland. Za posledných šesť až osem týždňov bolo viac ako 40% ľudí, ktorí zomreli v Marylande, plne zaočkovaných,“ povedal v relácii, keď diskutoval o smrti bývalého ministra zahraničných vecí Colina Powella. Ako poznamenáva, ministerstvo zdravotníctva v Marylande tvrdí, že 65,7 percenta dospelých v štáte je plne zaočkovaných.

Powell, ktorý slúžil za prezidenta Georgea W. Busha, zomrel na COVID-19 napriek tomu, že bol proti vírusu plne zaočkovaný. Rovnako ako mnohí, ktorí zomierajú na COVID-19, aj Powell mal ťažkú ​​komorbiditu: rakovinu krvi.

Tesne predtým, ako CDC v auguste tohto roku potichu zmenilo definíciu vakcíny, súčasná riaditeľka CDC Rochelle Walensky vystúpila na CNN s oznámením, ktoré mnohí predpovedali a iní považovali za mrazivé: vakcíny proti COVID-19 nezabraňujú jednotlivcom nakaziť sa vírusom.

-red4-

Zroj
Fox newsNF

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button