Covid

Česká laborantka: Zvýhodňovanie očkovaných je nezmysel

Podľa skúseností českej laborantky Jany Filipovej skutočné prekonanie Covidu-19 víťazí nad očkovaním v tvorbe protilátok. „Vidím dnes a denne výsledky, ktoré jednoznačne ukazujú, že mnoho ľudí po očkovaní nemá vôbec žiadne, alebo len minimálne množstvo protilátok a naopak mnoho ľudí, ktorí prekonali Covid, má protilátky pokojne aj po roku a pol,“ hovorí.

Zvýhodňovanie očkovaných je teda podľa nej nezmysel, rovnako tak ako požadovať od tých, ktorí majú protilátky, aby sa neustále testovali.

 

A je nespokojná. „Osobne mi veľmi vadí situácia, kedy aj ja som začala byť na pracovisku nútená k očkovaniu, hoci všetci vedia, že aj po takmer 10 mesiacoch od covidu mám vyše 6000 protilátok a všetci veľmi dobre vedia, že očkovanie pre mňa môže mať negatívne následky. Napriek tomu mi bolo povedané, že si buď donesiem od nejakého lekára papier, že sa očkovať nemôžem, alebo si budem každé tri dni platiť test, ktorý ani pre zdravotníkov nebude od novembra zadarmo!“

 

Som zdravá, mám výbornú imunitu, ktorá pri chorobe covid zafungovala na jednotku, nikde som nikoho nenakazila, a napriek tomu ma spoločnosť šikanuje a diskriminuje

 

sťažuje sa Jana Filipová.

Ondřej Dostál zas zverejnil aktuálne dáta, ktoré mu poskytla senátorka Alena Dernerová. Novo nakazených bolo v tom čase celkom 4262. Z toho väčšinu tvorili neočkovaní, ktorí Covid-19 neprekonali, tých bolo 3031. Nasledujú očkovaní, ktorí covid neprekonali v počte 1231. Len zlomok, 68 ľudí je potom po prekonaní choroby a bez očkovania.

Najmenší podiel majú očkovaní po prekonaní covidu, ktorých je 25. Okrem štatistík nakazených Ondřej Dostál poskytol aj štatistiky hospitalizovaných, ktoré majú senátori a poslanci k dispozícii. Opäť väčšinu tvoria neočkovaní a nepremorení, ktorých je celkom 628 a 110 z nich leží na jednotke intenzívnej starostlivosti. Opäť sú za nimi očkovaní, ktorí chorobu ešte neprekonali. Tých je 425 a 48 je v ťažkom stave. Neočkovaný, ktorý chorobu prekonal, nie je v nemocnici ani jediný. Pritom očkovaní, ktorí chorobu prekonali, sú v nemocnici dvaja.

-red3-

Zroj
parlamentnilisty.cz

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button